Het webinar “De rol van ornamentist Georges Houtstont in de architecturale transformatie van Brussel tijdens de belle époque” is geannuleerd
- Andere
Share this article Share
Hallo iedereen,
Het webinar “De rol van ornamentist Georges Houtstont in de architecturale transformatie van Brussel tijdens de belle époque” is geannuleerd.
Tot onze grote spijt moeten wij u meedelen dat het webinar dat gepland stond op donderdag 11 december helaas geannuleerd is wegens onvoorziene omstandigheden. Onze excuses voor deze last-minute annulatie. Een nieuwe datum wordt u zo snel mogelijk meegedeeld.
Bedankt voor uw begrip.
Met vriendelijke groeten,
Team Publiekswerking
Georges Houtstont (1832−1912) verbleef van 1862 tot aan zijn dood in Brussel. In die periode kende de hoofdstad ook heel wat stedelijke en architecturale veranderingen.
In zijn atelier in Sint-Gillis maakte hij gipsen modellen voor de versieringen van Brusselse gevels die hij vervolgens op bestelling uitvoerde. Hij werkt samen met de grootste architecten van zijn tijd, waaronder Henri Beyaert, Joseph Poelaert, Alphonse Balat en Pierre Jamaer.
Houtstont speelde een sleutelrol in de opkomst van de eclectische architectuur in Brussel. Zijn bijdrage had een blijvende invloed op het stadsbeeld zoals we dat vandaag kennen.
Lezing in het Nederlands door: Linda Van Santvoort, doctor in de kunstgeschiedenis (VUB, 1996), gespecialiseerd in de architectuur van Brusselse kunstenaarsateliers van de 19e eeuw,voormalig wetenschappelijk medewerkster van het Sint-Lukasarchief (1978−1999) en voormalig professor aan de Universiteit Gent (1999−2018).
11.12.25 | 18:30 | Via Zoom