Terug naar Agenda

Het Muntorkest op het Festival van Colmar

  • Evenementen
Alain Altinoglu en het Symfonieorkest van de Munt te gast op het Festival van Colmar

Elk jaar ontvangt het Festival International de Colmar gerenommeerde musici en ensembles op bijzondere erfgoedlocaties in de stad. Sinds 2023 staat dirigent Alain Altinoglu er aan het roer als artistiek directeur. 

Voor de editie van 2026 trekt hij samen met het Muntorkest naar de Elzas voor twee concertavonden, op 5 en 6 juli. Tijdens het openingsconcert zetten ze meteen de toon met Richard Wagners Walkürenritt, gevolgd door de Vier letzte Lieder van Richard Strauss, die in een uitvoering door de Zuid-Afrikaanse sopraan Masabane Cecilia Rangwanasha hun uitwerking niet zullen missen. Met ook nog Strauss’ symfonisch gedicht Also sprach Zarathustra krijgt dit concert een monumentale finale. 

Tijdens de tweede avond vertrekt het publiek op een muzikale trip met als vertrekpunt het bruisende Carnaval romain van Hector Berlioz, als tussenstop het Parijs van Camille Saint-Saëns – voor diens Eerste celloconcerto in een uitvoering door Edgar Moreau – en als bestemming de Noorse fjorden, het decor voor de omzwervingen van Edvard Griegs Peer Gynt.